آنتلوپ کنیون

2017-11-08 11:11:05 گردشگری و جذابیت های آن

این پارک حاوی صخره‌هایی دیدنی است که توسط آب و هوا در طول سالیان دراز بگونه‌ای غریب فرسایش یافته اند. خاک و نقاشی انعکاس نور یکی از زیباترین و لطیف ترین صحنه هایی که می توان دید را در این دره رقم زده است.

این ژرف‌دره‌ی شگفت‌انگیز، در طول چندین هزار سال و بر اثر نیروهای بی‌امان باد و آب، ایجاد شده است. فرسایش بر اثر باد و آب، این ماسه‌سنگ‌ها را به آرامی تراشیده و شکل داده است و بافت‌ها و اشکال منحصربه‌فردی در آن‌ها ایجاد کرده است.

در زبان ناواهو، آنتلوپ کنیون به جایی گفته می شود که آب از میان صخره ها عبور می کند.

گاهی اوقات کنتراست میان عناصر زمین آن قدر شگفت انگیز است که گردشگران فرصت این را دارند که هنگامی که در میان تونل های مخفی این دره راه می روند، شاهد یک زیبایی سورئال و خیره کننده باشند.

یکی از مهم‌ترین عوامل ایجادکننده‌ی این ژرف‌دره، سیل‌های متعدد و شدید بوده است. آب باران در فصل‌های بارانی در آبگیرهای بالای دره جمع می‌شده و از گذرگاه‌های باریک آن عبور می‌کرده است. به مرور زمان این گذرگاه‌ها بر اثر فرسایش، وسیع‌تر و عمیق‌تر شده‌اند و دیواره‌های آن‌ها به نرمی و به شکل موج آب، شکل گرفته‌اند.

بهترین زمان برای بازدید از آنتلوپ کنیون، اواسط روز در ماه‌های آوریل تا سپتامبر است.

غارهای آنتلوپ کنیون فقط ۲ ساعت با ماشین از گرند کنیون و ۴ ساعت از لاس وگاس فاصله دارند. در واقع مقصدی عالی برای یک سفر جاده‌ای از دو مقصد گردشگری دیگر آمریکا است.